o festivalu

27. ročník festivalu Babí léto v Bohnicích se uskuteční 10. září 2016 od 12 hodin.

POŘADATELÉ:

Festival pořádá Psychiatrická nemocnice Bohnice společně s Tolerdance, z.s. již sedmým rokem, kdy po 20 letech přebrala pomyslný štafetový kolík od organizace Unijazz, která společně s Fokusem Praha festival v roce 1990 festival založila.

IDEA:

Hlavní myšlenkou festivalu je podpora a zviditelnění poskytované péče v Psychiatrické nemocnici Bohnice, podpora neziskových organizací a samozřejmě nabídka kvalitního kulturního programu, na kterém se nemalou měrou podílejí také lidé s duševním onemocněním.

PŘEDPROGRAM:

I v letošním roce jsme se rozhodli připravit rozmanitý program v týdnu před samotným festivalem, na kterém se představí lidé a organizace úzce spolupracující s naší organizací. Víme, že se samotného festivalu nemůže zúčastnit řada osob z nejrůznějších důvodů. Chystáme veřejné vystoupení i představení na jednotlivých odděleních. Viz program.

 

FESTIVAL BABÍ LÉTO:

Samotný festival odstartujeme v sobotu 10.9. ve 12 hodin.

PRO DĚTI:

Každoročně přinášíme bohatý program pro rodiče a jejich ratolesti. Na své si přijdou milovníci divadelních pohádek, nejrůznějších kreativních workshopů, her, kvízů a jiné zábavy.

V novém kabátě se Vám představí Babí hra, kterou opět zorganizovala bohnická nemocnice společně s neziskovou organizací Bona, o.p.s, za pomoci dalších organizací / DDM Spirála, skautské středisko Stopaři, Green Doors, z.ú., SK Joudrs Praha, Letní tábor PNB, Sportability a Nadace Bona/. Účastníci se mohou těšit na pestrou škálu soutěžních úkolů, které hravou formou seznamují s nejrůznějšími typy terapeutických aktivit používaných v léčebném procesu.

HUDBA:

Hudební složku festivalu tvoří hlavní scéna „Bohnice a přátelé“, Kouzelný ethnojam a dojezd v Klubu V .kolona. Obsah viz program.

PREZENTACE PSYCHIATRICKÉ NEMOCNICE:

Psychiatrická nemocnice Bohnice pro návštěvníky přichystala několik komentovaných prohlídek svých terapeutických pracovišť. Seznámit se můžete s terapeutickými dílnami Centrální terapie, s arteterapeutickým pracovištěm U Johanky, se Střediskem hiporehabilitace, knihovnou PNB a s nově otevřeným Peer klubem v Divadle Za plotem. Celé odpoledne je volně přístupný kostel sv. Václava a pro milovníky zvířat, konkrétně koček, Útulek Bohnice.

OSTATNÍ:

Samozřejmě na akci uvidíte, uslyšíte a zažijete mnohem více. Viz program akce.

Celý festival se neobejde bez dobrovolníků, bez zaměstnanců nemocnice a hlavně bez pacientů, kteří nám pomáhají s realizací akce. Nesmíme opomíjet partnery akce a ostatní organizace. Viz partneři.

Moc všem děkujeme a těšíme se na krásné babí léto a 10.9. v areálu nemocnice na viděnou.